Beden ve Kent: İstanbul’da Dolaşmak

derinworks

Istanbul Performance Art, performans sanatının disiplinlerarası yaklaşımı ile ilişkide olduğu sanat dallarını kapsayan atölyeler serisi düzenliyor. Çek performans sanatçısı Antonín Brinda tarafından 24 Mart tarihinde Galeri Mod iş birliği ile “Beden ve Kent: İstanbul’da Dolaşmak” atölyesini gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için; istanbulperformanceart@gmail.com adresine mail atabilir ya da +90 533 946 67 57 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Tarih: 24 Mart, 2019
Süre: 12:00-18:00
Mekan: Galeri Mod ve Kamusal Alan

Atölye Sorumlusu: Cem Tuncar

Antonín Brinda Hakkında;

Antonín Brinda (*1990), aslen Çek Cumhuriyeti’nden bir sanatçıdır. Antonín öncelikle performans / canlı sanat ve kentsel sanat alanlarında çalışmaktadır. Aynı zamanda çeşitli sanat etkinliklerinin organizatörü / küratörüdür.

Brno ve Prag’da okuduktan sonra (Genel Sanat Teorisi, Film Çalışmaları ve Sahaya Özel Performans) Antonín, yüksek lisansını, seyahat, şehircilik, uzun süreli performanslar veya vücut sanatı gibi alanları araştırdığı Helsinki’deki Canlı Sanat ve Performans Çalışmaları bölümünde bitiriyor.

Antonín, Kutná Hora (CZ) ‘daki multigenre Kůra festivalinin, performans sanat etkinlikleri Perform – or not (Tallinn, EE) and Wärmflasche (Berlin, DE)’nin kurucu ortağı ve eş-organizatörüdür.